Kontakt

Dane kontaktowe:

 Klimatyzatornia

Krystian Rybicki
ul. Wolska 84/86 Magazyn B
01-141 Warszawa
Montaż klimatyzatorów do mieszkania 530 118 530
mail: biuro@klimatyzatornia.pl

W celu wyceny klimatyzatora z montażem zadzwoń lub wyślij wiadomość przez formularz kontaktowy – skontaktujemy się z Tobą.

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Zapraszamy do kontaktu!

W branży klimatyzacyjnej działamy od kilkunastu lat. Posiadamy uprawnienia SEP – do montażu, serwisu i kontroli układów klimatyzacji i wentylacji. Gwarantujemy, że klimatyzatory instalowane przez nas będą działały długo i bezawaryjnie. Dbamy o to, aby klienci byli zadowoleni, ponieważ wiemy, że zadowolony klient poleci nas innym.

Instalujemy klimatyzatory wszelkich marek. Udzielamy gwarancji na montaż – 3 lata.

Stronę odnaleziono po frazach:

  • montaż i serwis klimatyzacji Warszawa
  • serwis klimatyzacji
  • klimatyzator z montażem
  • odgrzybianie klimatyzatorów
  • tanio montaż i serwis klimatyzacji

Klimatyzacja w miejscach publicznych, biurach, samochodach, a coraz częściej i w naszych mieszkaniach wydaje się być bardzo komfortowym i wygodnym rozwiązaniem. Pojawiają się jednak też opinie, że jest ona szkodliwa dla zdrowia. Spróbujmy prześwietlić wpływ klimatyzacji na nasze zdrowie i dowiedzmy się, jak zdrowo jej używać.
Nowoczesne klimatyzatory mogą wręcz być pomocne dla osób cierpiących na alergię czy astmę. Stanowią one skuteczną barierę oddzielającą nasze pomieszczenia od alergenów z zewnątrz. Specjalne biofiltry instalowane w urządzeniach klimatyzacyjnych potrafią usuwać z powietrza roztocza, kurz, a nawet sierść zwierząt. Eliminują one do 80% zanieczyszczeń z powietrza. Dodatkowo urządzenia z wyższej półki wyposażane są w filtr plazmowy, który działa nawet do dziesięciu razy szybciej niż filtr tradycyjny. Ponadto, klimatyzatory osuszają powietrze, co również korzystnie wpływa na stany alergiczne.
Jednak nieumiejętne korzystanie z urządzeń klimatyzacyjnych będzie przynosiło nam liczne szkody zdrowotne. W klimatyzacji, która jest nieodpowiednio albo zbyt rzadko konserwowana, mogą rozwijać się pleśnie, ponieważ wilgotne środowisko sprzyja mnożeniu się grzybów. Będzie to negatywnie odczuwane zwłaszcza przez alergików i osoby chorujące na astmę. Pamiętajmy więc o regularnym czyszczeniu filtrów powietrza lub o ich wymianie oraz o przeglądach konserwacyjnych i technicznych urządzenia. W klimatyzatorach starego typu musimy liczyć się również z koniecznością systematycznego mycia urządzenia przy użyciu wody i mydła. Jeżeli zaniedbamy tą czynność, osadzające się bakterie i grzyby będą wypychane z pracującego urządzenia.
Minusem klimatyzacji jest na pewno fakt, że zbytnio osusza ona powietrze, czego efektem może być wysuszenie spojówek, a przy stałym kontakcie z klimatyzowanym powietrzem – nawet zespół suchego oka, co wymagać będzie konsultacji i leczenia pod nadzorem okulisty.
Zbyt mała wilgotność powietrza będzie prowadziła też do nadmiernego wysuszenia naszej skóry. Lekarze zalecają w takich sytuacjach przede wszystkim nawilżanie organizmu od wewnątrz poprzez wypijanie dużej ilości wody mineralnej, zakładanie przewiewnej, bawełnianej odzieży, a także zapewnienie organizmowi odpowiedniej ilości witamin.
Jednak domowe urządzenia klimatyzacyjne wyposażone są coraz częściej w specjalne nawilżacze, które zapobiegają nadmiernemu osuszaniu powietrza w naszych mieszkaniach.
Pamiętajmy również, że z chłodzeniem powietrza w czasie upałów nie należy przesadzać.
Najbardziej optymalną jest temperatura pomiędzy 20 – 24°C ciepła. Właśnie w takiej temperaturze nasz organizm funkcjonuje najlepiej. Wejście prosto z upału do silnie wyziębionego pokoju oznacza nadmierne schłodzenie spoconego ciała. Jeśli miewamy kłopoty z krtanią, anginy lub po prostu jesteśmy podatni na przeziębienia, istnieje spora szansa, że latem klimatyzacja (na przykład w biurze) bardzo nam dokuczy. Należy więc ustalić optymalną temperaturę i pamiętać o zasadzie zachowania niedużej różnicy między środowiskiem zewnętrznym a pomieszczeniem. Unikajmy nadmuchu chłodnego powietrza na twarz. Rozwiązaniem może być też wyłączenie urządzenia i przewietrzenie pomieszczenia raz na jakiś czas.