Cennik

Montaż klimatyzacji Warszawa – cennik

logo, klimatyzator do mieszkania w bloku, klimatyzator do sypialni, klimatyzator do pokoju dziennego Warszawa

Cennik klimatyzatorów Lg

Cennik klimatyzatorów Samsung

Cennik klimatyzatorów Gree

 

Dokładną cenę klimatyzatorów z montażem możemy ustalić po wcześniejszych oględzinach lub ustaleniach telefonicznych. W swojej ofercie posiadamy klimatyzatory również innych firm takich jak: Toshiba, Gree, Mistral.

 

Jeżeli chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej na temat:

  • jaki klimatyzator wybrać do mieszkania w bloku?
  • jak obliczyć zapotrzebowanie na moc chłodniczą klimatyzatora?
  • ile kosztuje klimatyzator z montażem do mieszkania w Warszawie?
  • jak zainstalować klimatyzator krok po kroku?
  • czy klimatyzatory są szkodliwe dla zdrowia?
  • jakiej firmy klimatyzator wybrać?
  • jaka firma instalująca klimatyzatory w Warszawie jest najlepsza?
  • jakie filtry posiada klimatyzator?
  • jak działa jonizator powietrza w klimatyzatorze?
  • czy można sterować klimatyzatorem za pomocą smartfona?

Zapraszamy do odwiedzenia naszej strony ABC klimatyzacja. Znajdziesz tu ciekawe artykuły o tematyce klimatyzacyjnej. Zapraszamy!!!

W jaki sposób montujemy klimatyzatory?

Pierwszym etapem montażu klimatyzatora jest dobór mocy chłodniczej (i grzewczej).

Aby dokonać wstępnego doboru klimatyzatora do pomieszczenia należy pomnożyć powierzchnię (w metrach) przez 100. Wynik podaje nam konieczną moc chłodniczą klimatyzatora (w watach). np.: – 35 m2, zatem 35 x 100 = 3500 Wat. Jest to najprostsza metoda wstępnego oszacowania zapotrzebowania na moc chłodniczą. Podany schemat doboru klimatyzatora dotyczy pomieszczeń o wysokości ok. 2,5 metra. Jeśli pomieszczenie ma inną wysokość można obliczyć moc w inny sposób: kubaturę pomieszczenia mnożymy przez współczynnik 40W/m3. np.: – 87,5 m3; zatem 87,5 x 40 = 3500 Wat. Jeśli pomieszczenie posiada duże zyski ciepła pochodzące od: dużych powierzchni przeszklonych, słabo izolowanych termicznie ścian, dużej ilości sprzętu komputerowego lub elementy wytwarzające ciepło, wówczas moc obliczona za pomocą prostych współczynników może okazać się niewystarczające i wielkość klimatyzatora dobieramy po wstępnych oględzinach.

Elementy klimatyzatora

 

Każdy klimatyzator składa się z dwóch części (elemetów). Pierwszy element – jednostka wewnętrzna – montowana jest w środku pomieszczenia, które będzie klimatyzowane. Drugi element instalowany jest na zewnątrz budynku – na ziemi (podstawie), ścianie (specjalnych uchwytach) lub dachu. Jednostka zewnętrzna to tzw. skraplacz. Znajduje się w nim serce klimatyzatora – sprężarka.

 

Montaż jednostki wewnętrznej i uruchomienie klimatyzatora

 

Następnie instalujemy jednostkę wewnątrz pomieszczenia. Umiejscawiamy ja w centralnym punkcie na ścianie tak, aby równomiernie chłodziła lub ogrzewała pomieszczenie. Jej wygląd jest neutralny. Jest zazwyczaj jasna, nierzucająca się w oczy. Po zamontowaniu obydwu jednostek i połączeniu ich instalacjami: freonową, zasilającą, sterującą oraz odprowadzającą skropliny, można uruchomić klimatyzator i cieszyć się chłodem w lato i ciepłem w zimie.

 

Klimatyzator włącza się i wyłącza za pomocą pilota (tak jak telewizor). Regulacji dokonuje się w ten sam prosty sposób.

Urządzenia montowane przez nas to klimatyzatory inwerterowe – oszczędne, pobierające minimum energii elektrycznej.

ABC klimatyzacji

Klimatyzator – urządzenie do chłodzenia pomieszczenia.

Składa się ze sprężarki, parownika i skraplacza (te dwa ostatnie wyposażone w wentylator). Wentylator promieniowy wymusza obieg powietrza na parowniku umieszczonym wewnątrz chłodzonego pomieszczenia. Powietrze z pomieszczenia ochładza się na parowniku oddając ciepło czynnikowi chłodniczemu pośredniemu, który krąży w obiegu zamkniętym. Następnie czynnik pośredni (gaz) zostaje sprężony w sprężarce (wzrasta jego temperatura [1]) i jest przetłoczony do skraplacza który znajduje się na zewnątrz (w powietrzu zewnętrznym). W skraplaczu ciepło z czynnika zostaje oddane do powietrza zewnętrznego, gaz skrapla się i staje cieczą (nadal pod wysokim ciśnieniem). Ciecz dostaje się do elementu rozprężnego (kapilara lub TZR), gdzie jest dławiona – zostaje zmniejszone jej ciśnienie i co za tym idzie temperatura. Schłodzony czynnik w postaci cieczy ponownie zostaje podany na parownik, gdzie się ogrzewa od powietrza w pomieszczeniu i przechodzi w stan gazowy.
Klimatyzatory wyposażone w układy sterowania mogą utrzymywać stałą, zadaną temperaturę w pomieszczeniu oraz (w niewielkim zakresie) również wilgotność powietrza.

Abc klimatyzacji. Początkowo klimatyzator był zwartym urządzeniem, montowanym najczęściej na elewacji budynku lub w oknach. Ze względu jednak na znaczny hałas jaki generuje sprężarka, zdecydowano się podzielić urządzenie: parownik wraz z wentylatorem tworzy jednostkę wewnętrzną, natomiast skraplacz wraz ze sprężarką – jednostkę zewnętrzną. Obie jednostki połączone są ze sobą dwoma przewodami freonowymi (gazowym i cieczowym). Rozwiązanie takie pozwala umiejscowić jednostkę zewnętrzną z dala od przebywania ludzi. Klimatyzatory podzielone na dwie części, tj jednostkę wewnętrzną i jednostkę zewnętrzną nazywamy klimatyzatorami typu split.

Obecnie jednostka wewnętrzna klimatyzatora – oprócz chłodnicy freonowej i wentylatora – często wyposażona jest w standardzie w filtr powietrza, a czasami w nagrzewnicę elektryczną. Obecnie klimatyzatory są najczęściej również pompą ciepła dzięki odwróceniu układu chłodniczego – parownik staje się skraplaczem. Tego typu urządzenia zazwyczaj regulują temperaturę w zakresie +16÷30 °C.

Klimatyzatora nie należy mylić z systemem klimatyzacyjnym, gdyż zgodnie z definicją urządzenie to nie zapewnia wentylacji pomieszczenia, a czasami urządzenia nie są nawet wyposażone w elementy umożliwiające swobodną regulację temperatury (chłodzenie i ogrzewanie) oraz wilgotności powietrza (osuszanie i nawilżanie).
Rodzaje klimatyzatorów typu split

ze względu na typ montażu [2]

ścienne
podstropowe lub przypodłogowe (stojące)[3]
kasetonowe
kanałowe

ze względu na ilość jednostek wewnętrznych połączonych do jednej jednostki zewnętrznej

pojedyncze
multisplity
systemy VRV (VRF) [4]

ze względu na tryb pracy

klimatyzatory tylko z opcją chłodzenia
klimatyzatory grzewczo-chłodzące (pracujące jednocześnie jako pompa ciepła lub posiadające nagrzewnicę elektryczną)

ze względu na sposób sterowania i budowę podzespołów

klimatyzatory klasyczne (ze zwykłą sprężarką – stałe obroty, zawsze 100%)
klimatyzatory inwerterowe (płynnie regulowane obroty sprężarki)

Klasyczne włączają się, gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy ustawiony poziom i wyłączają, gdy osiągnie zadaną wartość. Takie rozwiązanie powoduje większe wahania temperatury w pomieszczeniu i większe koszty eksploatacji (duży prąd rozruchu sprężarki). Inwertery są droższe, ale za to bardziej energooszczędne. Płynnie dostosowują swoją wydajność i działanie do temperatury w pomieszczeniu, dzięki czemu rzadziej się włączają i wyłączają. Włączanie odbywa się w sposób płynny, bez „uderzenia” prądowego więc nie generuje niepotrzebnych strat energii. Inwertery dokładniej też utrzymują ustawioną temperaturę w pomieszczeniu.